![]() |
Polar håper med dette systemet å komme opp i Pro Tour markedet, proklassen om du vil. Deres forrige forsøk på wattmålinger var vel alt ennet enn en suksess. Men denne gangen er de svært optimistiske. De kommer til og med å prise produktet på nivå med SRM og Powertap. Det vil si fra.... prisene til de rimeligste Powertap systemene ser ut til å ligge noe under Polar/Look produktet.
Polar kan teknologi, Look kan pedaler. Samarbeidet er naturlig.
Inne i hver pedalkropp, montert på selve akslingene til en spesiell Look KEO pedal, er det 8 sensorer. Den samme typen sensorer
som SRM bruker. SRM har 8 sensorer i kranken, Polar har 8 i hver pedal. Tilsammen 16.
De har en nøyaktighet på minimum +÷2%, og det holder for de fleste av oss.
![]() |
Tre sykkelcomputere er allerede klare til å bruke dette systemet. Og du har kanskje en av dem. Det vil gjøre at du sparer penger.
Fordelen med å ha målinger i pedalene er flere. Men høydepunktene er:
• Du får høyre og venstre wattmålinger, altså per watt
• Du kan bytte sykkel og ta med deg pedalene og overføringsenhetene.
I tillegg sier Polar at de har ett av verdens beste analyseprogram gjennom standard programmet som følger med alle dyre sykkelcomputere.
Du får derimot ingen ANT+ overføring, så du må kjøpe en Polar computer.
Produktet er ventet på markedet til våren, 2011.






